Právě jste na:

 
KALIBRACE ÚCHYLKOMĚRŮ


Úchylkoměry představují jeden z nejvšestrannějších měřicích přístrojů vůbec. Užíváme je k přímému i komparačnímu měření v rozlišení od desetin milimetru až po desetiny mikrometru.  Důmyslný konstrukční princip přenosu délkového rozdílu prostřednictvím jediného kontaktního bodu poskytuje téměř neomezené možnosti praktického použití.


Široká variabilita užití úchylkoměrů však vyžaduje pravidelnou kontrolu celé řady metrologických parametrů definujících způsobilost měřidla pro jeho konkrétní aplikaci.


Chyba v celém rozsahu měření, chyba v dílčím rozsahu, linearita křivky průběhu chyb, hystereze a opakovatelnost chyby měření - toto jsou klíčové ukazatele vypovídající o kvalitách úchylkoměru - toto jsou determinanty zařazení úchylkoměru v metrologické hierarchii.

 

Provádíte měření házivosti přesných hřídelí, přímosti referenční ploch, oscilace rozměru?
… zajímá vás chyba hystereze…

 

Provádíte komparační nebo sériové měření shodného rozměru?
… zajímá vás chyba opakovatelnosti a chyba v dílčím rozsahu jedné otáčky ručičky…

 

Používáte úchylkoměr jako univerzální měřidlo?
… zajímá vás chyba v celém rozsahu a pokud možno lineární průběh křivky chyb…

 

 

NAŠE LABORATOŘ VÁM NABÍZÍ NEJVYŠŠÍ STANDARD KVALITY


- akreditace od roku 1998 -

- vybavení nejvyšší dostupné metrologické kvality -

- plně automatická kalibrace -

- mezní chyba měřicího přístroje (0,08 + 1L) μm (L = měřená délka v metrech) -


 

Jaké úchylkoměry vám zkalibrujeme?

Veškeré obvyklé číselníkové i digitální úchylkoměry a délkové snímače do rozsahu 100 mm. 
 

 

AUTOMATICKÁ KALIBRACE

 

Sofistikované optické rozpoznávání pozice ručičky kamerovým systémem s detekční schopností o rozlišení až 1/100 nejmenšího dílku stupnice číselníkového úchylkoměru. Inteligentní optické rozpoznávání číslic indikovaných na LCD digitálních úchylkoměrů. Možnost přímého kabelového propojení s délkovými snímači pro precizní kalibraci bez potřeby zobrazovacích jednotek.


Klíčovou předností automatické kalibrace úchylkoměrů je úplná eliminace příspěvku nejistoty měření generovaného nedokonalostí lidského zraku nejen jednotlivce, ale i variabilitou výsledků měření poskytovaných různými operátory při kalibraci totožného úchylkoměru. Signifikantním způsobem tak dochází ke zpřesnění měřicí schopnosti vyhodnocení parametru hystereze a opakovatelnosti chyby měření analogových úchylkoměrů.

 

 

 

 

PROHLÉDNĚTE SI KALIBRACI ÚCHYLKOMĚRŮ NA VIDEUObraťte se na naší akreditovanou kalibrační laboratoř č. 2268.
tel.: 417 537 405 | laborator@somex.cz